Poznaj naturalne materiały, z których powstają nasze produkty. Pamiętaj, że zegarki z drewna to ekologiczny wybór dla osób, które cenią sobie styl i doskonałą jakość. Oprócz naturalnych komponentów, możemy się również pochwalić profesjonalnymi mechanizmami.

Amarant

KOLOR I WYGLĄD: Drewno Amarantowe pochodzi z Wysp Salomona. Drewno ma naturalnie bogaty fioletowy kolor. Ziarno jest zwykle drobne i ma bardzo proste linie. Drewno ciężkie, bardzo twarde jednak podatne na obróbkę. Jego atutem jest dekoracyjne usłojenie. Wykorzystaliśmy ten rodzaj drewna do naszych zegarków: Lark Rose, Lark Black ( dodatek od spodu zegarka podwójne drewno)

ŹRÓDŁO: Wyspy Salomona

ZIARNO / TEKSTURA

Ziarno jest zwykle proste, ale może być również faliste lub nieregularne. Ma średnią teksturę z dobrym naturalnym połyskiem.

Drzewo oliwne

Drzewo oliwne jest zwykle kremowy lub żółtawobrązowy, z ciemniejszymi brązowymi lub czarnymi kontrastującymi paskami. Kolor będzie pogłębiał się z wiekiem, z odcieniami szarości i brązu. Oliwka posiada czasem teksture z kręconym lub falistym ziarnem.

Pochodzenie: Europa

ZIARNO / TEKSTURA

Ziarno może być proste, sprzężone lub dzikie. Występuje delikatna jednolita struktura o umiarkowanym naturalnym połysku.

Drzewo Sandałowe

Różne gatunki drewna sandałowego znajdują się na całym świecie. Jest ono znane ze względu na niezwykle długotrwały zapach, który może się utrzymywać nawet kilkadziesiąt lat po ścięciu. Olej z drzewa sandałowego jej znanym środkiem kosmetycznym i medycznym. W Woodison wykorzystujemy rozmaite gatunki drewna sandałowego, różniących się kolorystyką. Nasze zegarki drewniane z tej kolekcji mają kolory: czerwony (Afryka Wschodnia), czarny i brązowy (Afryka Wschodnia) oraz zielony (Argentyna).

Heban

Drewno hebanowe pochodzi z Afryki Wschodniej charakteryzuje się wysokim nasyceniem koloru i naturalnym połyskiem drzewa. Ze względu na głębię tonu, słoje nie są wyraziście wyrysowane. Twardość hebanu może sprawić, że wymaga ono ciężkiej pracy przy obróbce, dlatego narzędzia są regularnie ostrzone, aby poprawić wygląd krawędzi zegarka.

Orzech włoski

Drewno orzecha włoskiego jest zróżnicowane pod względem koloru. Można spotkać jego rozmaite odcienie – od jasnobrązowego do ciemnego czekoladowego, o głęboko zakorzenionych smugach. Gdzieniegdzie mogą jeszcze przebijać tony czerwone, szare lub fioletowe. Nasze zegarki drewniane z orzecha włoskiego bazują na materiale z Europy Wschodniej.

KLON

Klon można znaleźć na całym świecie, ale twarde drewno klonowe w naszych zegarkach pochodzi z północno-wschodniej Ameryki Północnej. Oferowane przez nas zegarki z drewna klonowego są wykonane z zewnętrznych pierścieni, zwanych bielą. Struktura drewna jest zwykle prosta, z niewielkimi falami, i ma jednolitą fakturę.

Kasztan

Drzewo kasztanowca pochodzi z Nigerii. Jego drewno ma zazwyczaj złocisty kolor. Niekiedy można jednak dostrzec na nim tony ciemnoczerwone lub purpurowego brązu, jednak te barwy pośrednie zanikają z wiekiem drzewa.