Zegarki drewniane dla pań – przegląd rozwiązań.

Żyjemy w czasach, kiedy bardzo ważna jest ekologia. Idealnym dopełnieniem ekologicznego stylu życia jest damski zegarek wykonany z drewna. Nada każdej stylizacji elementu naturalnego piękna. Zachwyt nad naturą to bardzo cenna umiejętność, a noszenie zegarka stworzonego z jednego z darów naszej planety, jakim jest drewno, stanowi piękne wykończenie naszego codziennego wyglądu.

Dla kogo drewniany zegarek?

  • dla kogoś, kto ceni sobie indywidualność i chce wyróżnić się z szarego tłumu
  • dla kogoś, kto przywiązuje wagę do wysokiej jakości wykonania
  • dla kogoś, kto nie lubi przesadnie dużo czasu spędzać na pielęgnowaniu swojego zegarka – wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć go preparatem do pielęgnacji drewna
  • dla kogoś, kto lubi uniwersalność – pasują do każdej sytuacji, na co dzień i od święta

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z faktu, że nie ma dwóch identycznych drewnianych zegarków. Ten szlachetny materiał nigdy nie będzie wyglądał identycznie, jak jest to w przypadku plastiku czy srebra. Każdy zegarek ma swój oryginalny wygląd, może różnić się nieznacznie odcieniem czy układem naturalnych wzorów drewna. Jest to więc strzał w dziesiątkę dla Pań ceniących niepowtarzalny wygląd, dla których unikatowość jest istotnym elementem ich wizerunku.

Do wyboru mamy kilka rodzajów takich zegarków. Możemy zdecydować się na model całkowicie wykonany z drewna. Taki zegarek jest niezwykle lekki. W porównaniu ze swoimi tradycyjnymi kuzynami wydaje się niemal pozbawiony wagi! Noszenie go na ręku jest bardzo wygodne, gdyż nie czujemy prawie żadnego obciążenia.

Jeśli chcemy, żeby zegarek był możliwie najbardziej uniwersalny, wybierzmy taki model, który będzie miał naturalny kolor. Kolor ciepłego drewna pasuje do wszystkiego. Sprawdzi się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i tych wieczorowych. Stanie się idealnym dopełnieniem naszego wizerunku w pracy, ale też świetnie sprawdzi się na słonecznym urlopie – pięknie współgrając z opalenizną. Jeżeli zależy nam na nieco bardziej zdecydowanym wyglądzie, możemy wybrać zegarek różowy albo czarny. Będzie bardziej rzucał się w oczy i na pewno nie pozostanie niezauważony.

Drugim rozwiązaniem jest drewniany zegarek ze skórzanym paskiem.

Połącznie tych dwóch naturalnych surowców daje piękne efekty. Mamy tu nieco inną paletę barw. Paski są często utrzymane w odcieniach pasteli, co w zestawieniu z drewnem zachwyca subtelną elegancją.