Zegarek jako ważne akcesorium eleganckiego mężczyzny

W modzie męskiej od bardzo dawna zegarki są ważnym elementem dodatkowym, na który warto zwracać uwagę. Czasomierze to właściwie jedyny biżuteryjny dodatek w męskim świecie. To element wizerunku, który nie tylko podpowie jaka jest godzina, ale także podkreśli osobowość właściciela i wyrazi jego ulubiony styl życia.

Zegarki podarowane w prezencie mogą też mieć szczególną wartość sentymentalną i przez to być zupełnie niepowtarzalne.

Warto zatem poświęcić chwilkę na wybór odpowiedniego zegarka. Do wyboru mamy wiele rodzajów: sportowe, elegancie i takie na co dzień. Czy się różnią? Jak wybrać tej najlepszy? Oto kilka wskazówek.

Zegarki eleganckie

Panowie chodzący często w garniturach powinni pomyśleć właśnie o takim wyborze. Zegarek dla eleganta powinien być dopasowany do garderoby. Nieprawdą jest, że im bardziej wymyślny, duży, bogato zdobiony czasomierz, tym lepiej. Elegancja najdobitniej wyraża się w prostocie. Warto postawić na jakość materiałów, z jakich zegarek jest zrobiony.

Tarcza to wybór indywidualny. Niektórzy panowie gustują w ciemnych tarczach, inni nie wyobrażają sobie zegarka bez jasnej tarczy. Koperta idealnego zegarka może być kolorystycznie jednolita z jego pozostałymi częściami albo kontrastowo zestawiona. Najważniejsze, aby zegarek nie był za wysoki i gruby, bo przez to będzie się źle prezentował pod mankietem koszuli.

Zegarki na co dzień

Najpopularniejsza grupa zegarków. Uniwersalne, pasują do casualowych ubrań i eleganckich stylizacji. Jeśli nie musisz codziennie chodzić do pracy w garniturze i możesz pozwolić sobie na odrobinę luzu, taki zegarek będzie dla Ciebie najlepszy! Do wyboru jest mnóstwo różnych materiałów, w tym bardzo modne ostatnio męskie zegarki drewniane. Idealny kandydat powinien być przede wszystkim komfortowy i lekki. Nie może przeszkadzać podczas wykonywania codziennych zadań. Drewno jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ cechuje się wyjątkowo niską wagą.

Zegarki sportowe

Zegarki dla osób aktywnych. Muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne, ponieważ treningi często odbywają się na świeżym powietrzu. Pasek powinien być solidnie zapinany, żeby przy ruchu nie przemieszczał się na ręce. Najlepszym wyborem są paski z tworzyw sztucznych, które nie odbarwiają się i wolniej się niszczą. Taki zegarek powinien mieć wiele dodatkowych funkcji, oprócz mierzenia czasu dobrze jest jeśli mierzy również dystans, tempo, tętno i ilość spalonych kalorii. Zegarek sportowy musi być przede wszystkim funkcjonalny i wytrzymały.

Dobierz odpowiedni dla Twojego stylu życia i garderoby zegarek i ciesz się jego wyglądem oraz funkcjonalnością.