Mechanizmy wykorzystywane w zegarkach drewnianych

Zegarki drewniane cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Są eleganckie, a jednocześnie oryginalne. Doskonale nadają się zarówno do noszenia na co dzień, jak i na szczególne okazje. Pasują do luźnych, biznesowych czy nawet oficjalnych stylizacji. Oferta drewnianych zegarków jest urozmaicona i skierowana zarówno do nietuzinkowych mężczyzn, jak i wyjątkowych kobiet.

Podczas doboru zegarka w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego wygląd. To oczywiste, że ten gadżet powinien być dobrany adekwatnie do naszego gustu i stylu. Jednak zegarek to coś więcej niż tylko modny gadżet czy ozdobny dodatek do pozostałych elementów garderoby. Główną funkcją zegarków jest odmierzanie czasu. Aby było to możliwe, musi być wyposażony w odpowiedni mechanizm zegarka. W tym artykule prezentujemy różne mechanizmy, które znajdują zastosowanie w damskich i męskich zegarkach drewnianych Woodison.

 

Zegarki drewniane Woodison - mechanizmy

“Sercem” każdego zegarka jest odpowiednio dobrany mechanizm, który odpowiada za sprawne i niezawodne odmierzanie czasu. Drewniane zegarki również wyposażone są w sprawdzone mechanizmy, które zapewniają wysoką trwałość i żywotność, a przede wszystkim gwarantują precyzyjne działanie.

W oferowanych zegarkach drewnianych męskich i damskich Woodison zastosowanie znajdują następujące mechanizmy:

  • CITIZEN MIYOTA 2035. Jest to mechanizm zasilany bateryjnie, który znany jest ze swojej trwałości i niezawodności. Wyposażone są w niego drewniane zegarki z modeli Deer, Hawk, Lark.
  • CITIZEN MIYOTA 2015. Jest podobny do mechanizmu Miyota 2035, jednak wyróżnia się nieco mniejszymi rozmiarami i dodatkowo pokazuje daty. Ten mechanizm zastosowano w drewnianych zegarkach z modeli Forest, Cherry Kosso.
  • CITIZEN MIYOTA 2025. Jest to powszechnie wykorzystywany w zegarkach mechanizm zasilany bateryjnie. Odpowiada on za sprawne działanie zegarków drewnianych z serii Roe.
  • CITIZEN MIYOTA OS10. Jest to kwarcowy mechanizm przeznaczony do zasilania bateryjnego. Znajduje się w modelu Hart Blue.
  • CITIZEN MIYOTA S2S5/7. Jest to automatyczny mechanizm, który wskazuje zarówno czas, jak i daty. Wykorzystywany w zegarkach Hart Zebra.