Gatunki drzew wykorzystywane do produkcji zegarków drewnianych

Zegarki drewniane to produkty ekologiczne wytworzone z naturalnych materiałów. Drewno wykorzystywane w ich konstrukcji pochodzi z najszlachetniejszych gatunków drzew całego świata charakteryzujących się wyjątkowymi parametrami wytrzymałościowymi, teksturą i ziarnistością. Nasza firma opiera swoje wyroby na wyselekcjonowanym drewnie pochodzącym z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Wśród najpopularniejszych efektów naszej pracy możemy wyróżnić zegarki z drewna amarantowego, oliwnego, sandałowego, hebanu, orzecha włoskiego, klonu i kasztana.

Warto wiedzieć, że nie każdy gatunek drewna nadaje się do produkcji zegarków drewnianych, ze względu na posiadanie niekorzystnych parametrów technicznych np. takich jak zbyt niska twardość czy nieprawidłowa ziarnistość i mała atrakcyjność wizualna. Z tego powodu wybór materiału produkcyjnego poprzedza skrupulatny proces testów sprawdzających cechy i parametry wytrzymałościowe surowca.

Drewno w przeciwieństwie do przedmiotów z tworzyw sztucznych nie traci szybko ciepła, dlatego zegarki drewniane nie dają nieprzyjemnego wrażenia chłodu na nadgarstku.

Jaki zegarek drewniany wybrać?

Najtrwalsze zegarki produkowane są z hebanu. Można poznać je po ciemnej kolorystyce wpadającej w czerń i naturalnym połysku. Z kolei dla miłośników jasnych zegarków polecamy drewno klonowe, które tak jak heban cechuje się znaczną twardością, ale jednocześnie jasnym zabarwieniem, prostą strukturą i fakturą. Drewno klonowe odbierane jest przez zmysły jako ciepłe i delikatne, popularne jest szczególnie wśród zegarków damskich, ale na nadgarstku mężczyzny prezentuje się równie okazale. Amarant z kolei cechuje barwa o głębokim fioletowym nasyceniu. Uroku dodaje amarantowi dekoracyjny rozkład słojów w otoczeniu prostych linii.

Drewno zabezpieczone grubą warstwą lakieru staje się odporne na działanie czasu i nie pochłania wilgoci. Odpowiednia pielęgnacja zegarka pozwala cieszyć się nim przez wiele sezonów, dlatego podczas wyboru artykułu dla siebie najważniejszą rzeczą jest atrakcyjny wygląd.