Gadżet przyciągający wzrok. Zegarek z drewna

Kiedy myślimy o drewnianym zegarku, przychodzi nam na myśl zabytkowy zegar z kukułką wiszący na ścianie, lub ogromny zegar stojący w rogu pokoju. Jednak drewno jest na tyle wspaniałym materiałem, że da się je wykorzystać również do produkcji zegarków na rękę. Jak łatwo można się domyślić, są one bardzo oryginalne i przyciągają wzrok.

Drewno na nadgarstku

Drewniane zegarki damskie to nowość na polskim rynku. Niewiele osób o nich słyszało, a jeszcze mniej widziało je na własne oczy. A zdecydowanie jest na co popatrzeć! Drewno jest surowcem naturalnym, i nigdy nie wychodzi z mody. Drewniane meble i podłogi zbliżają ludzi do natury i bezsprzecznie mają swój urok. Dlaczego więc drewno miałoby źle wyglądać w bransolecie zegarka? Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Drewniane zegarki są unikatowe: każdy ma swój jedyny, niepowtarzalny wzór, tak jak każdy kawałek drewna ma swoje niepowtarzalne usłojenie czy strukturę. Taki gadżet ma niespotykany design, dzięki któremu wzbudza podziw u osób, które choćby raz rzucą na niego okiem. Jak najprościej można opisać zegarek idealny? To połączenie precyzyjnego mechanizmu i niebanalnej bransolety. Takie właśnie są zegarki drewniane, potocznie nazywane wood-watchami.

Bądźmy eko!

Zegarki z surowca naturalnego, jakim jest drewno, są oczywiście przyjazne środowisku. Wpisują się więc w bieżące trendy związane z ekologią. W dobie wszechogarniającego plastiku drewniany zegarek na nadgarstku jest manifestacją życia w zgodzie z Matką Naturą i świadomości zagrożeń, jakie człowiek stwarza środowisku naturalnemu. Jaki jest jeszcze plus noszenia naturalnego produktu na ręce? Drewno nie sprawia tylu obtarć i uczuleń na nadgarstku, ile może sprawić kauczuk, nieoddychający plastik czy pasek z nieokreślonego tworzywa sztucznego. Najlepsze zegarki produkowane są w 100% z naturalnego drewna (oczywiście poza mechanizmami). Są świetnym pomysłem na prezent dla osoby uwielbiającej połączenia klasycznej elegancji z nowoczesnym designem.