Ekologiczne walory zegarków drewnianych

Zegarek to niewielki, noszony na nadgarstku podręczny przyrząd do pomiaru czasu dobowego. Znany od bardzo dawna, zmieniał swój kształt i formę wraz z biegiem czasu. Dziś, w trosce o środowisko, wprowadzono na rynek zegarki drewniane.

Drewno jako surowiec

Drewno jest jednym z pierwszych surowców wykorzystywanych przez człowieka. Ten łatwy w pozyskaniu materiał spełnia się w wielu dziedzinach: w budownictwie, w papiernictwie, w elementach wykończenia mieszkań, jako opał, a nawet w elementach ozdobnych. Drewno jako surowiec wytrzymały i zarazem lekki jest bardzo chętnie wykorzystywane. Dodatkowym jego atutem jest fakt, że jest to materiał odnawialny.

Ekologiczne walory zegarków drewnianych

Drewno to surowiec naturalny, ekologiczny i nieszkodliwy dla ludzkiego organizmu. Te cechy sprawiają, że jest ono chętnie wykorzystywane w branży modowej.

Zegarki drewniane na rękę powstały z myślą o tych, którzy cechują się świadomością i odpowiedzialnością ekologiczną oraz cenią sobie dbałość o środowisko. Te ekologiczne zegarki są przyjazne dla naszej planety, ponieważ tworzone są z materiału, do którego odnowy może przyczynić się każdy z nas – sadząc drzewka w swoim ogrodzie.

Przy produkcji zegarków drewnianych nie zostaje także zachwiana gospodarka naturalna naszego środowiska. Drewno dobrze się rozkłada, w związku z czym jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż na przykład plastik, którego rozkład trwa bardzo długo, przy jednoczesnym zatruwaniu środowiska.

Każde drzewo jest oryginalne, nie ma dwóch o takich samych kolorach, kształcie czy słojach. Zachwycają swoim zapachem i wytrzymałością. Zegarki z drewna zyskują dzięki temu unikatowe wykonanie, ponieważ mimo podobnego wzoru nigdy nie będą one identyczne. Dodatkowo są lekkie, wygodne, przyjemne w dotyku i – co najważniejsze – nie podrażniają skóry. 

Zegarki drewniane damskie oraz męskie tworzone są w wersjach eleganckich i sportowych, dzięki czemu będą zawsze na czasie. Profesjonalny i żywotny mechanizm oraz doskonała jakość to cechy, które sprawią, że zakup zegarka z drewna będzie nam służył przez długi czas. Przyczyni się to także do zmniejszenia ilości produkowanych odpadów, a w efekcie do poprawy stanu środowiska.