Jak dobrać zegarek do garderoby? Porady i wskazówki

Zegarki są bardzo istotnym dodatkiem tworzącym nasz wizerunek. W dzisiejszych czasach samo sprawdzanie godziny jest już mniej ważne, ponieważ w każdej chwili możemy to sprawdzić na kilku innych urządzeniach mobilnych (np. smartfonie), ale pozostał aspekt pokazywania otoczeniu swojego stylu życia, upodobań i statusu społecznego.

Dobierajmy je roztropnie, pamiętając, że nie są jedynie czasomierzami.

Jeśli często nosisz garnitury, najlepsze dla Ciebie będą zegarki garniturowe. Klasyczny typ, który zawsze będzie wyglądał dobrze w eleganckiej stylizacji. Charakterystyczne dla nich są czytelne cyferblaty, koperty zazwyczaj w kolorze srebra lub złota, skórzane paski, tarcze najczęściej są białe. Ich podstawową cechą jest minimalizm. Muszą być też cienkie, aby mieściły się idealnie pod mankietem koszuli, nie zniekształcając sylwetki.

Jeśli preferujesz styl casualowy, a klasyczny garniturowy szyk nie jest niezbędny w Twojej pracy – swobodnie możesz wybrać zegarek codzienny. Jest to coś pomiędzy zegarkiem garniturowym a zegarkiem sportowym. Są zazwyczaj grubsze i większe od tych garniturowych, sama tarcza ma więcej elementów (dodatkowe podziałki, przyciski, wieczny kalendarz czy nawet budzik). Paski mogą być wykonane z różnych materiałów – skóry, metalu, nylonu, a nawet z drewna. Taki czasomierz będzie pasował do mniej klasycznych stylizacji. Sprawdzi się w połączeniach z mniej formalnymi garniturami i całkiem casualowymi ubraniami.

Jeżeli ubierasz się całkiem na luzie, a i wysiłek fizyczny nie jest Ci obcy – wybierz kobiecy lub męski drewniany zegarek sportowy. Jest największy ze wszystkich zegarków. Posiada dużo dodatkowych funkcji przydatnych przy uprawianiu różnego rodzaju sportów (krokomierz, stoper, wysokościomierz czy barometr). Często występują w bardzo nasyconych, odważnych kolorach. Ich paski zrobione są z najodporniejszych materiałów – poliuretanu, kauczuku albo gumy ze względu na ekstremalne warunki, w jakich można je wykorzystywać.

Dobierając odpowiedni zegarek pamiętajmy, że oprócz naszej garderoby, równie ważna jest wielkość naszego nadgarstka. Prosta zasada mówi, że duży zegarek będzie dobry dla dużej ręki, a mały – dla małej ręki.