Dlaczego warto? Pięć zalet zegarków z drewna

Zastanawiasz się nad zakupem nowego zegarka. Wybierz zegarek z drewna. Dlaczego? Dowiesz się z naszego tekstu.

5 powodów, dla których powinieneś mieć zegarek z drewna

  1. Oryginalne. Zegarki z drewna przede wszystkim są niezwykle oryginalne. Prezentują się bardzo stylowo. Na pierwszy rzut oka zachwyca wyraźna struktura drewna, precyzyjnie wygrawerowane symbole i ozdobniki, minimalistyczny, ale jednocześnie elegancki design. Co ciekawe, jest to gadżet, który z pewnością zachwyci nie tylko miłośników stylu vintage, ale i nowoczesnego czy sportowego.
  2. Ekologiczne. Ekologia to nie tylko nauka o ochronie środowiska i działania propagujące ochronę przyrody, ale również styl życia opierający się na niwelowaniu z otoczenia wszelkich czynników, które negatywnie wpływają na naszą planetę. Również w modzie coraz częściej dążymy do tego, aby wybierane elementy garderoby czy gadżety były zgodne z założeniami ekologii. Zegarki z drewna wykonywane są z poszanowaniem naturalnego materiału. Jednocześnie taki zegarek jest bardzo trwały i wytrzymały, więc przez długi czas będzie służyć użytkownikowi.
  3. Uniwersalne. Zegarek z drewna będzie pasował zarówno do garnituru, jak i sportowego dresu. Gadżet z naturalnego materiału można zestawić z metalową biżuterią. Tak naprawdę sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji. Można go zakładać zarówno na oficjalne spotkania biznesowe, romantyczną kolację, przyjęcie w gronie znajomych, jak i na spacer w parku. Szczególnie świetnie dopełni stylizacje boho, etno i vintage.
  4. Funkcjonalność. Zegarki z drewna są praktyczne i wygodne. Można je komfortowo nosić przez cały dzień. Doskonale łączą w sobie praktyczność i stylowy wygląd. Jest to gadżet lekki. Nawet duże zegarki ważą zdecydowanie mniej niż standardowe modele. Nie obciążają więc nadgarstka i przedramienia, co jest bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo nie uczulają i nie podrażniają skóry, więc nie powodują uszkodzeń mechanicznych naskórka. Nie nagrzewają się tak szybko, jak metal po wystawieniu na słońce.
  5. Wysoka jakość. Zegarki z drewna są tworzone z dbałością o każdy szczegół. Wybierane jest odpowiednio wyselekcjonowane drewno, które następnie musi być poddane odpowiedniemu przygotowaniu. Zwykle wybierane są gatunki drewna wyróżniające się wysoką porowatością i higroskopijnością. Drewniane zegarki są trwałe nie wypaczają się i są bardzo trwałe.